Haber

Vatan Partisi Kurucu Üyesi Eşber Atila istifa etti!

Vatan Partisi’nin kurucuları arasında yer alan ve partide genel sekreter yardımcılığı ve delegelik görevlerini üstlenen Eşber Atila, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyurdu.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU’YA DESTEK OLMAK EV ÖDEVİ OLDU”

Ülke Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilip çekilmeyeceği konusunda soru işaretleri devam ederken, Atila şunları söyledi: “Tek adam dönemine son vermek, saray rejimine son vermek cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermek isteyen herkesin görevi haline gelmiştir.”söz konusu.

“Haklı olduğumuzdan ve insanların gelecekteki yaşamlarının nasıl olacağından bu yana zaman geçti. Bu noktada, süreçteki tüm eleştiri haklarımı gizli tutarak ve sahip olduğum tüm haksızlıkları gömerek bir karar vermek çok değerlidir. geçmişte acı çekti.”Sözlerini kullanan Atila’nın ifadeleri şöyle sıralandı:

“KİŞİSEL BAŞARI TOPLUMSAL KAZANIMDAN ÖNCE OLMAMALIDIR”

Aile ve gençlik kollarında aldığım öğreti şu şekildedir: ‘Bireysel başarı arzusu toplumsal bir kazanımın önüne geçmemelidir’. Sayın Muharrem İnce’nin ve Vatan Partisi’nden arkadaşlarımın iyi niyetli olduklarına şüphe yok. Ancak tüm bilgiler; AKP’yi gönderme ve hükümeti değiştirme maksadıyla yapılan çalışmaların hatalı sonuçlara yol açacağını gösteriyor. Bu durumda, iftira atan, ayrılan taraf değildir; Birleştirici ve bütünleştirici yönün faydalı olduğuna inanıyorum. Artık pek çok farklı siyasi görüşün kabul gördüğü, hatta birbirine zıt diyebileceğimiz partilerin de Genel Başkanlığımızı yapmış olan Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olmak için; Tek adam dönemini bitirmek, saray rejimini bitirmek isteyen herkesin görevi haline geldi.

“MEMLEKET PARTİSİ’NDEN İSTİFA ETTİM”

Bu nedenle kurucusu ve Parti Meclisi üyesi olduğum Vatan Partisi’nden istifa ediyorum. Tüm Atatürkçüler, vatanseverler, özgürlük ve insan hakları savunucuları, laik demokratik Cumhuriyetten yana olanlar ve tam bağımsız Türkiye için haykıranlarla ilk sandıkta yeniden bir arada olmayı temenni ediyorum. Sandık ve sonra da iktidarı devraldığımız zaman” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu