Ekonomi

Togg Avrupa pazarına giriyor

Karakaş, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TATSO) Berlin’de düzenlenen 15’inci Genel Kurulu’nun ardından düzenlenen Türk-Alman Ekonomik Forumu programında sunum yaptı.

Planları doğrultusunda gelecek yıl mart ayı sonunda pazar alanının tanıtımını yapacaklarını belirten Karakaş, şunları kaydetti:

“2024 sonunda Avrupa pazarına girmeyi düşünüyoruz. Şu anda yönetim kurulumuzla ülkeler bazında net bir önceliklendirme yapmadık. Etrafımıza baktığımızda yeni nesil araç üreticilerinin çoğu yeni nesil araç üreticileri ile başlıyor. Yeni markalara daha açık oldukları için, elektrikli araçlara, altyapılarına daha açık oldukları için önce Kuzey’deki İskandinav ülkeleri.Daha yaygın.Ordan da gerçek, Orta Avrupa dediğimiz Almanya ve Fransa’ya geliyor.Kuvvetle muhtemeldir ki biz bu şekilde ilerleyecektir.”

Gürcan Karakaş, 2 hafta önce Berlin’de görülen ve sosyal medyada viral olan Togg aracının test için Almanya’ya getirildiğini söyledi.

Üretilen araçları testlere gönderdiklerini ifade eden Karakaş, “Araçlar testlere giderken sadece dokümantasyon ve kalibrasyon değil, uzun bir hazırlık sürecinden geçiyor. Testlerden geri dönüşler gelebiliyor. Bazılarının dediği gibi biz üretmiyoruz. üretip kenara koyuyoruz. O araç bizde o yüzden yok. Alman firmasıyla yaptığımız testler.” Almanya’ya bu amaçla gelmişti. Park ederken Twitter’a yakalandık.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu