Haber

T3 Vakfı Deprem Bölgesinden Gelen Misafirlerini TEKNOFEST’te Ağırladı

İlk günden itibaren gönüllüleri ile deprem bölgesinde yardım çalışmaları yürüten T3 Vakfı, “Bir Çocuk Gelsin Uçağa Dokunsun” projesi kapsamında deprem bölgesinden öğrencileri TEKNOFEST 2023’te ağırladı.

Depremden etkilenen çocuklara yarınlara umut olmak ve onları hayallerindeki dünyalarla buluşturmak için çalışan T3 Vakfı. 13 il ve 51 ilçeden Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adana, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Hatay, Gaziantep, Elazığ, Kilis, İstanbul, Tekirdağ ve Kocaeli’nden 40.000’den fazla öğrenci.İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST 2023’e ev sahipliği yaptı. TEKNOFEST 2023’e keyifli bir uçak yolculuğu ile gelen çocuklar, Milli Teknoloji Atılımı ruhunu yaşadılar.

#sengelinde hazırız!

Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adana, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Elazığ, Hatay ve Kilis’te kurulan T3 Vakfı Oyun ve Aktivite Çadırlarında eğitim gören çocuklarla birlikte deprem bölgesinden toplam 1654 öğrenci TEKNOFEST coşkusunu yaşadı. milyonlarca insanla birlikte. Öğrenciler festival boyunca izleyerek, yaşayarak ve öğrenerek unutulmaz anılar biriktirdiler. TEKNOFEST kapsamında sallanan bölgeden ağırlanan binlerce çocuk da uçuş deneyimi yaşadı.

İlk günden bugüne depremin yaralarını birlikte sararak saracağımızı vurgulayan T3 Vakfı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-akcakale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu