Yaşam

Selahattin Taşdöğen: Filistin halkı bunu hak ediyor

İsrail, Hamas’ın 7 Ekim’deki Mescid-i Aksa baskınını bahane ederek 14 gündür Gazze’ye ateş yağdırıyor.

Çoğunluğu kadın, çocuk ve yaşlılardan oluşan yaklaşık 5 bin sivilin hayatını kaybettiği saldırılar, ABD ve Batılı ülkelerin koruması altında devam ediyor.

Din, dil, mezhep gözetmeksizin vicdan sahibi herkes bu zulmü kınarken, ne yazık ki Türkiye’de toplumun içinden çıkıp sanatçı olduğunu iddia eden insanlar bu acımasız açıklamalarından geri durmuyor.

Bunlardan biri de oyuncu Elahattin Taşdöğen.

Sokak röportajında ​​konuşan Taşdöğen, İsrail’i kınarken aynı zamanda Filistinlileri ve Arapları da eleştirdiğini belirterek şunları söyledi:

“Filistin halkı, bu Araplar bunu hak ediyor”

Katliamı kınıyorum ama bu Filistin halkı, bu Araplar bunu hak ediyor. Kendi topraklarınızı İsraillilere sattınız, sahibinden kiracıya dönüştünüz. Para herşey değildir. Vatan ancak kanını dökersen vatandır. Başımızda Atatürk vardı. Ellerinde yok, keşke yapabilseler. Bütün Arap toplulukları nerede? Neden Filistin’e yardım etmiyorlar? Irkçı değilim ama Araplardan nefret ediyorum. Allah oradakilerin yardımcısı olsun. Sokaklara çıkıp Gazze’ye Mehmetçik diyenlerin önce kendileri gidip gitmesi gerekiyor. Orada savaşsınlar. Askerlik bile yapmadılar. Ancak beni ilgilendiren bir olay olursa kendi ülkemde bayrağımı ve toprağımı savunur, kanımın son damlasına kadar savaşırım.

hozatajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu