Ekonomi

Sabancı Ventures, dijital fabrika platformu Supply Chain Wizard’a 1,5 milyon dolar yatırım yaptı

Sabancı Topluluğu, yeni iktisat odaklı uzun vadeli büyüme stratejisi kapsamında, Sabancı Holding’in Kurumsal Teşebbüs Sermayesi Fonu olan Sabancı Ventures aracılığıyla, dijital fabrika platformu Supply Chain Wizard (SCW.AI)’a 1,5 milyon dolar yatırım yaptı.

2014 yılında Cihan Özkaya tarafından kurulan ABD merkezli SCW.AI, sunduğu tedarik zinciri ve fabrika idare platformu ile üretim performansının, iş gücü ve operasyonel faaliyetlerin yakından takip edilmesini sağlayarak, tüm üretim süreçlerini dijitalleştiriyor ve data toplamayı otomatik hale getirerek üretimde kalite ve performansın artırılmasını sağlıyor. Thermofisher, Takeda, BP, Catalent üzere birçok küresel müşteriye sahip olan SCW.AI, halihazırda toplam 35 fabrikaya hizmet veriyor.

Sabancı Ventures geçtiğimiz yıllarda Thread In Motion ve Lumnion’a, bu yıl ise Zack.ai, Bulutistan, Albert Health ve Figopara’ya yatırım yapmıştı. Bu yatırımla birlikte 2020 yılının sonunda kurulan Sabancı Ventures’ın portföyündeki toplam teşebbüs sayısı 7’ye, 2022 yılında yatırım yaptığı şirket sayısı ise 5’e yükseldi. 2022 yılında yapılan toplam yatırım fiyatı ise 7 milyon dolara ulaştı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu