Ekonomi

Pepe token kurucuları nasıl 3.200x para kazandı?

Son zamanlarda çokça konuşulan meme-token projesi Pepe (PEPE) hakkında manipülasyon tartışmaları büyüyor. On-chain veri analistlerinden biri olan Lookonchain, farklı aktarımların tespit edildiğini duyurdu.

Verilere göre, “pepecexwallet.eth” adresiyle bağlantılı olarak tespit edilen 5 adres, düşük fiyatlarla 8,87 trilyon PEPE aldı. Bu alımlarda ödenen önlem yaklaşık 385 dolardı.

Ancak projenin kurucularına ait olduğu düşünülen bu cüzdanlar daha sonra merkezi borsa listelemelerinin ardından 7.76 trilyon meme-token sattı. Bu cüzdanlar yaklaşık 1.23 milyon dolar kazanırken yatırımlarını 3.200 kat artırdı.

Bazı zincir üstü veri analistleri, aynı kişilerin meme token projelerini başlatıyor olabileceğini belirtti. WOJAK, TRAD, NEET gibi yeni meme-token projelerinin aynı isimlerle başlatılmış olabileceğini iddia etti.

Tüm bu manipülasyon iddialarına rağmen meme-tokenlara olan ilgi artmaya devam ediyor. Henüz birkaç gün önce piyasaya sürülen Pepe Token’ın Twitter takipçi sayısı 70 bin kişiye ulaştı. Etherscan’a göre projedeki yatırımcı sayısı 43 bini geçti.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

uzunkopruhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu