Teknoloji

Nokia 3330 Yine Hit: Bu Kez Araba Hırsızlığı İçin!

Bir dönemin efsane tuşlu telefonu Nokia 3310 yeniden talep görmeye başladı. Eski cihazın araba çalmak için kullanıldığı ortaya çıktı. Detaylar haberde.

Bir anda hemen hemen hepimizin başına gelen efsane telefon Nokia 3310 yeniden kullanılmaya başlandı. Eski anahtar cihazın araba çalmak için kullanıldığı ortaya çıktı.

YouTube’da yayınlanan bir videoda Toyota marka bir otomobilin Nokia 3310’a kablo ile bağlandığı görülüyor. Söz konusu araç eski telefon sayesinde dakikalar içinde çalışmaya başladı.

Daha sonra görüntülerdeki Nokia 3310’un normal bir telefon olmadığı anlaşıldı. Bazı kötü niyetli bilgisayar korsanlarının bu kadar göze batmayan eski telefonların içine gömülü özel olarak üretilmiş yazılımlar yerleştirdiği ortaya çıktı.

İddiaya göre bu cihazlara erişim artık çok kolay. Araç hırsızlığından özel iletişim ağına kadar kullanılabilen Private 3310’lar 2 bin dolar ile 19 bin dolar arasında fiyat aralığına sahip.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu