Haber

Milli atlet Rye kaleye koşuyor

2022 Para Taekwondo Grand Prix Final Maçlarında ise Afyonkarahisar milli sporcumuz Meryem Betül Çavdar gümüş madalyanın sahibi oldu.

Paris 2024 Paralimpik Oyunları’na kontenjan kazandıran 2022 Para Taekwondo Grand Prix Final müsabakaları, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da gerçekleştirildi. Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) tarafından düzenlenen yarışmalarda 9 sporcu ülkemizi temsil etti. Milli sporcular yılın son uluslararası organizasyonunu 3 gümüş ve 1 bronz madalya ile tamamladılar.

Çavdar Gümüş Madalya Kazandı

Grand Prix Final Müsabakalarında Afyonkarahisar’ı temsil eden milli sporcu Meryem Betül Çavdar 52 kiloda finale çıkarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Tüm Grand Prix maçlarında madalya kazandığı için mutlu olduğunu belirten Çavdar, “Başarının yolu inanmaktan geçer. Grand Prix sezonu boyunca hep kendime inandım ve podyumun zirvesinde olmak için çok çalıştım. Sofya, Paris ve Manchester Grand Prix maceram boyunca sıkı çalışmamın ve mücadelemin bedelini ödedim.Altın madalya kazandığım için çok mutlu ve gururluyum.” dedi.

Hedef Dünya Şampiyonası

Grand Prix dönemini 3 altın ve 1 gümüş madalya ile kapatan Çavdar, şu anki hedefinin 2023 Dünya Şampiyonası olduğunu söyledi. – AFYONKARAHİSAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu