Haber

Fatih’te Cibuti ve Senegalli’nin parasını çalan Etiyopyalı yakalandı

FATİH’te Cibuti ve Senegal uyruklu iki kişinin üzerine pislik attıktan sonra temizleme bahanesiyle paralarını çaldığı tespit edilen Etiyopya uyruklu şüpheli yakalandı.

Fatih, Aksaray’da polise başvuran Cibuti asıllı N.I.A., yolda yürürken bir kişi tarafından içinde 12 bin dolar bulunan çantasının çalındığını söyleyerek şikayetçi oldu. Mağdur N.I.A. poliste verdiği tabirinde “Üzerime bir yerden pislik geldi. Temizlemeye çalışırken biri yanıma yaklaşıp yardım etmek istediğini söyledi. Çantamı o çaldı” dedi. Polis bu bahisle ilgili araştırma yaparken tıpkı bölgede bu kere Senegal asıllı E.M.D. polise başvurarak birebir usulle 2 bin 400 Euro’sunun çalındığını söyledi.

Hırsızlık Ofis Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis şüphelinin güvenlik kameraları tarafından görüntülendiğini, iki olayı da gerçekleştiren kişinin birebir kişi olduğunu belirledi. Yapılan çalışmalarda şüphelinin Etiyopya  uyruklu  Nahom Z.W. olduğu tespit edildi. Kuşkulu polis grupları tarafından gözaltına alındı. Poliste süreçleri tamamlanan kuşkulu çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu