Haber

Eskişehir’de Orman Yangınları Kontrol Altına Alındı

ESKİŞEHİR’in Seyitgazi, Beylikova ve Mihalıççık ilçelerinde çıkan orman yangınları, Orman Bölge Müdürlüğü’nün erken müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. Yangınlarda yaklaşık 4 hektarlık bir alandaki ağaçlar zarar gördü.

Beylikova ilçesine bağlı Yalınlı Mahallesi’nde bir tarlada yanan anız, saat 12.00 sıralarında çevredeki ormana sıçradı. İhbar üzerine harekete geçen Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, alevlere müdahale etti. Ağaçlandırma alanında çıkan yangın, ekiplerin yaklaşık 1 saat süren çalışmasıyla büyürken kontrol altına alındı. Söndürme çalışmalarına Mihalıççık ve Beylikova Belediyesi itfaiye ekipleri de destek verdi. Tepebaşı ilçesine bağlı Yarımca Mahallesi’nde Tandır Gözetleme Kulesi görevlisi, saat 13.00 sıralarında mezarlığın arkasındaki ormanlık alanda yangın çıktığını tespit etti. Çatacık Orman İşletmesi ekipleri yangına müdahale ederken, mezarlığa da sıçrayan yangın kısa sürede söndürüldü.

Saat 14.00 sıralarında Seyitgazi ilçesinde bulunan Beyseri Gözetleme Kulesi, Akın Mahallesi yakınlarındaki çimenlik alanda başlayan ve orman yangınına da sıçrayan alevleri görerek ekiplere haber verdi. Seyitgazi ve Kırka Mahallelerinde hazır bekleyen ekipler, yangına müdahale etti. Seyitgazi Belediyesi itfaiyesi tarafından takviye edilen yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında ormanlık alanların yanı sıra terk edilmiş bir konut da kül oldu. 3 farklı ilçede yaklaşık 1 saat arayla çıkan orman yangınlarında yaklaşık 4 hektarlık alandaki ağaçlar zarar gördü.

Öte yandan Eskişehir’de hava sıcaklığı 38 derecenin üzerine çıkarken, nem yüzde 20 seviyesinde yer aldı.

haber-kagithane.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu