Haber

Başkan Ali Koç, Fenerbahçe’yi yeniden inşa edecek

Fenerbahçe basketbol, ​​voleybol ve diğer amatör branşlarda başarılı olsa da futbolda arzu edilen Muhteşem Lig şampiyonluğu bir daha gelmedi.

Futboldaki başarısızlık lider Ali Koç üzerindeki baskıyı artırdı. Camiadan ve özellikle taraftarlardan ‘istifa’ tepkileri arttı ve sonunda ‘hodri challenge’ ile ilgili bir açıklama geldi.

Veri deposu, “Beni aday gösterin, olağanüstü genel seçime gidelim.” çıkışta bulundu. Ama bunun olmayacağını da biliyor.

Sözcü’de yer alan habere göre; Ali Koç ve ekibi yollarına devam ediyor. Sarı lacivertli yönetim iki ana yol haritası belirledi.

Birincisi futbol takımının kurulması. Teknik ekibin kim olacağı ve transferler buna dahildir. Koç geçen sezondan daha güçlü bir kadro kurmak isterken bir yandan da yıldız oyuncularla görüşmeye devam ediyor. Yeni bir öğretmenin seçimi de değerli bir konudur.

Ayrıca gelir kaynaklarının artırılmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. 7.6 milyar TL’yi aşan borcun bir sonraki seçime kadar düşürülmesi isteniyor.

Neden aday gösterilmiyor?

1. Olağan genel kurul 3 Haziran 2024. Yani bir yıldan az zaman varken kimse risk almak istemiyor.

2. Göreve farklı bir yönetim gelse dahi görev süresi 1 yıl olacaktır. 1 yılda 2 seçim istikrarsızlık tehlikesi taşıyor.

3. İnanılmaz kurultay yapılsa bile tüzük gereği en erken 40 gün içinde seçim yapılacak. Bu da yeni dönemin planlanmasında gecikmelere neden olacaktır.

Konferans Ligi’nde 4. dönemin ilk resmi maçı Temmuz ayında oynanacak. Transferlerde ve teknik ekibin belirlenmesinde geç kalınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu