Haber

Aşırı dozda uyuşturucu belirtileri gösterdi: Yavru köpeğin sahipleri gözaltına alındı

ABD’nin Kaliforniya eyaleti polisi, yavru köpeklerinde aşırı dozda fentanil belirtileri görülmesi üzerine köpek sahiplerini Walmart alışveriş merkezinin otoparkında gözaltına aldı. Köpeğin sahipleri ‘hayvanlara zulüm’ ve ‘uyuşturucu bulundurmak’ ile suçlandı.

The Guardian gazetesinin haberine göre Kaliforniya polisi, aşırı dozda uyuşturucu kullandığı değerlendirilen yavru pit bull’a, aşırı fentanil kullanımının etkilerini hafifletmek için ‘Narcan’ isimli ilacı verdi. Polis, köpeğin araçta bulunan fentanile maruz kalmasının ardından “aşırı doz belirtileri göstermeye başladığı” bilgisini paylaştı.

‘KÖPEK BUNU DAHA ÖNCE DE YAŞADI’

Polisten yapılan açıklamaya göre, olayın ardından yavru köpeğin sahibi 29 yaşındaki Caleb Aaron Gibson ve 27 yaşındaki Katherine Marylou Menke gözaltına alındı. Irvine Polis Sözcüsü Kyle Oldoerp de Los Angeles Times’a, gözaltına alınan kadının “Ah, sanırım köpeğime aşırı doz verildi” dediğini söyledi. Karşılaştırıldığında kadın aşırı doz belirtilerini biliyordu çünkü bu, köpeğin bunu ikinci kez deneyimlemesiydi.

İlacı aldıktan sonra güzelleşmeye başladığı söylenen yavru köpek, daha sonra tedavisinin devam etmesi için veterinere sevk edildi. Öte yandan gözaltındaki iki şahsın resmen suçlanması için köpeğin durumu beklenecek. (DIŞ HABER)

haber-abana.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu